Mosha aktuale, ajo që kuptojmë nga karta jonë e identitetit, nuk përputhet gjithmonë me mënyrën se si na perceptojmë të tjerët. Mund të shikoni veten në pasqyrë dhe të mendoni se tashmë ka ardhur koha për të bërë ndryshime.

6142

2010-09-06 · A mjafton karta e identitetit në Tiranë? Ju lutem kam nje urgjenc dhe dua te di se mjafton Karta identitetit italiane"neneshtes Italian"per ne Tiran. Para du vjetesh kam shkuar vetem me Kart dhe per nje muaj mjaftonte.

Një moment shtanga, pastaj mendova se e llogarita gabim dhe bëra diferencën me makinën llogaritëse të telefonit tim. Aplikimet për karta ID do te behen tashme duke respektuar disa fasha kohore për 3 muajt e ardhshëm. Lajmin e Kartat e identitetit, del njoftimi i rëndësishëm për të gjithë ata që u skadojnë brenda këtij viti Të gjithë qytetarët shqiptarë që janë në merak për kartën e identitetit, që u skadon brenda këtij viti, Qeveria Shqiptare ka dalë me një vendim të ri. Në mbledhjen e fundit të Kabinetit, me kërkesë të ministrit të Brendshëm, e më pas me firmë të kryeministrit Rama, është zgjatur afati… Karta e Identitetit ndryshon për shkak të ndryshimit të të dhënave personale ose Karta është fizikisht e dëmtuar. Qytetari është prezent vetë në Zyrat Aleat Qytetari vjen personalisht në Zyrat e Shërbimit Aleat dhe kërkon të zëvendësojë Kartën (të bëjë një Kartë tjetër) Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj) verifikohet dhe i kthehet qytetarit; (Për shtetasit e huaj Leja e qëndrimit duhet të jetë brenda afateve të vlefshmërisë), mandat pagesën prej 3500 lekë të tarifës së shërbimit për lejedrejtimi (kartoni), 2020-06-22 Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009. Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit.

  1. Göteborgs hamn sommarjobb
  2. Ove forsberg luleå kommun
  3. Blackebergs bibliotek
  4. Bygglov mur simrishamn
  5. Bäckadalsgymnasiet skolsköterska
  6. Postnord chaufför flashback

Nga studimet e fundit, të dyja këto teori kanë rënë poshtë. Aplikimet për karta ID do te behen tashme duke respektuar disa fasha kohore për 3 muajt e ardhshëm. Lajmin e Kartat e identitetit, del njoftimi i rëndësishëm për të gjithë ata që u skadojnë brenda këtij viti Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009. Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit.

Shtyrja e afatit se skadencës për kartat e identitetit nuk “pi ujë” gjithëkund. Krahas lehtësirave që krijon në disa sektorë kryesisht publikë, karta e identitetit e skaduar tashmë në afate kohore, është e pavlefshme në disa sektorë të tjerë jo vetëm privat pavarësisht shtyrjes së afatit të përdorimit të saj.

por edhe mosha e një personi mund të ndikojë Mosha aktuale, ajo që kuptojmë nga karta jonë e identitetit, nuk përputhet gjithmonë me mënyrën se si na perceptojmë të tjerët. Mund të shikoni veten në pasqyrë dhe të mendoni se tashmë ka ardhur koha për të bërë ndryshime. Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj) verifikohet dhe i kthehet qytetarit; (Për shtetasit e huaj Leja e qëndrimit duhet të jetë brenda afateve të vlefshmërisë), mandat pagesën prej 3500 lekë të tarifës së shërbimit për lejedrejtimi (kartoni), Letërnjoftimi (ose Karta e Identitetit) është dokument zyrtar që shërben për të vërtetuar identitetin, shtetësinë dhe vendbanimin e shtetasve të Shqipërisë. Lëshohet nga zyrat e Gjendjes Civile që janë nën varësi të Ministrisë së Brendshme.

Karta e identitetit mosha

Unë e dija muajin e tij të lindjes, por nuk doja të ngatërrohesha me vitin e saktë, kështu që kërkova për ID-në (kartën e identitetit) në portofolin e tij. Siqodoftë, patenta më doli e para dhe atë mora. Një moment shtanga, pastaj mendova se e llogarita gabim dhe bëra diferencën me makinën llogaritëse të telefonit tim.

CR7 e pranoi se ka pasur një problem në gju, i cili nuk e ka lejuar të shprehë potencialin, megjithatë ish-drejtori i Juventusit, Luçiano Moxhi, mendon se mosha e Ronaldos bën të vetën teksa portugezi sipas tij, është më i avashtë se te Real Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj Valikaj tha sot se u votua unanimisht që të moshuarit 75 vjeç e sipër të pajisen me kartë identiteti pa afat. Felaj tha se duhet gjithmonë të jemi të vëmendshëm për të moshuarit; t’i mbështesim dhe të njohim çdo nevojë të tyre. “Sot në Kom Në muajin mars, zonjës Drita Shehu i skadon karta e identitetit, e cila e privon nga marrja e pensionit. Por në zyrat e kompanisë “Aleat” në Durrës, i thonë sipas emisionit “STOP” , që po të duan le ta çojnë zonjën me barrelë për të bërë aplikimin. Alo Alo, Durazzo, Durrës, Albania. 14,452 likes · 393 talking about this · 15 were here. Smartphone-t e fundit me cmimet me te mira.

Karta e identitetit mosha

Alo Alo, Durazzo, Durrës, Albania. 14,452 likes · 393 talking about this · 15 were here. Smartphone-t e fundit me cmimet me te mira. Blerje me Keste! Ministria e Brendshme propozon që letërnjoftimi, pra karta e identitetit për personat e moshës mbi 75 vjeç të jetë pa afat vlefshmërie, pra për aq kohë sa janë në jetë. Sipas ministrisë së Brendshme, kjo bëhet për të shmangur koston e aplikimit si dhe marrjen e shenjës së gishtërinjve për shkak të pamundësisë fizike për të shkuar pranë zyrave të aplikimit. Për këtë nevojitet pasaporta dhe karta e identitetit të dëmtuar.
Gmu krav

Karta e identitetit mosha

Për këtë nevojitet pasaporta dhe karta e identitetit të dëmtuar. Sa i përket procedurës për kartën e identitetit dhe pasaportën (për shtetasit mbi 16 vjeç) nevojitet paraqitja personale dhe verifikimi i identitetit.

Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj) verifikohet dhe i kthehet qytetarit; (Për shtetasit e huaj Leja e qëndrimit duhet të jetë brenda afateve të vlefshmërisë), mandat pagesën prej 3500 lekë të tarifës së shërbimit për lejedrejtimi (kartoni), Nëse Karta juaj ID nuk është e aktivizuar me Shërbimet eID ju duhet te shkoni në Pikën më të afërt të Shërbimit Aleat për ta aktivizuar atë.
Organisk matbutikk

aktiebolag engelska translate
nya regnummer 2021
vattentryck booster
arbetsförmedlingen digitalisering
när kommer säsong 4 av outlander på netflix

Nëse i përkisni kësaj grupmoshe, pasaporta dhe karta e identitetit ju vlen deri në fund të jetës E Hënë 22 Qershor 2020 English Një lajm i mirë për të gjithë shtetasit shqiptarë mbi moshën 75-vjeç është marrë nga Komisioni i Sigurisë Kombëtare.

Zonja duhet te jete shum e shkathet, shum e paster, e shendetshme dhe duhet te MOs kete ves vjedhjeje un nuk nguroj te padis per kete gje.

INTERVISTA E PLOTË: Çfarë ndodh me pasaportat dhe kartat e identitetit?- Më lejoni t’iu informoj përmes emisionit tuaj, që tashmë janë bërë 10 vjet nga aplikimi i parë për dokumente biometrikë për karta identiteti e pasaporta dhe ka filluar ose më sakët në fillim të muajit shkurt, fillon afati i skadimit për të gjitha ata shtetas që kanë aplikuar 10 vite më parë.

Sipas ministrisë së Brendshme, kjo bëhet për të shmangur koston e aplikimit si dhe marrjen e shenjës së gishtërinjve për shkak të pamundësisë fizike për të shkuar pranë zyrave të aplikimit. Për këtë nevojitet pasaporta dhe karta e identitetit të dëmtuar. Sa i përket procedurës për kartën e identitetit dhe pasaportën (për shtetasit mbi 16 vjeç) nevojitet paraqitja personale dhe verifikimi i identitetit.

Facebook. Twitter. Google+.